Innowacje technologiczne w rolnictwie pozwalają nam na większą precyzję działań oraz optymalizację czasu i wykorzystania środków produkcji. Chcemy być zawsze o krok dalej w implementacji coraz lepszych rozwiązań, które zwiększają opłacalność naszego biznesu rolniczego, poprawiają komfort pracy ludzi i ograniczają zewnętrzne skutki naszej aktywności w środowisku lokalnym.
Naszym celem jest uzyskanie jak najlepszej efektywności zabiegu nawożenia oraz wykonanie go w sposób przyjazny dla środowiska. Pomaga nam w tym nowoczesna technologia cyfrowa, dzięki której działamy bardziej precyzyjnie i lepiej kontrolujemy proces aplikacji nawozu w polu. A zaczyna się on od zrównoważonego planu, który uwzględnia użycie zarówno nawozów naturalnych, jak i mineralnych oraz adekwatnie odpowiada na indywidualne potrzeby roślin. W tym celu, w oparciu o regularne badania gleby oraz dynamikę poboru poszczególnych mikro- i makroelementów, tworzymy bilans składników pokarmowych na naszych polach. Stanowi on punkt wyjścia do opracowania cyfrowych map aplikacji, które uwzględniają zróżnicowane dawki nawozu, w zależności od konkretnych miejsc. Ich aplikacja odbywa się za pomocą automatycznego rozsiewacza, wyposażonego w system GPS. Aby utrzymać żyzność gleby na wysokim poziomie, w miarę możliwości, stosujemy nawozy naturalne, nawozy zielone w postaci międzyplonów ścierniskowych oraz pozostawiamy słomę zbóż i rzepaku na polu.
Zależy nam na tym, aby nasza aktywność rolnicza jak najmniej oddziaływała na lokalny ekosystem i otoczenie, w którym funkcjonujemy. Chcemy również zagwarantować pełne bezpieczeństwo i wysoką jakość produkowanej żywności oraz zadbać o wydajność zabiegu z użyciem środków ochrony roślin. W tym celu koncentrujemy się na wczesnym wykrywaniu zagrożeń w polu oraz na szybkiej i analogicznej do potrzeb reakcji. Planując zabiegi ochrony roślin korzystamy ze wsparcia systemów wspomagania decyzji w postaci modeli chorobowych, które analizując warunki meteorologiczne, określają ryzyko i moment infekcji chorobami. Do oprysków wykorzystujemy technologię GPS oraz nowoczesne metody aplikacji środków ochrony roślin. Nasze opryskiwacze wyposażone są w system kontroli sekcji, nie dopuszczając do nakładania się warstw oprysku na uwrociach i klinach.
Zrównoważony plan ochrony roślin w naszym gospodarstwie to przede wszystkim prewencja, od odpowiedniej agrotechniki, przez tworzenie stref fitosanitarnych, dobór odmian, po pozyskanie materiału nasiennego od sprawdzonych, certyfikowanych dostawców.
Dobra jakość ziemniaków w okresie ich długotrwałego magazynowania jest naszym priorytetem, dlatego stawiamy na profesjonalne zarządzanie przechowalnią oraz jej nowoczesne wyposażenie. Naszą wiedzę oraz doświadczenie w przechowalnictwie wspierają od lat komputerowe systemy wentylacyjne, które tworzą w magazynach odpowiedni klimat dla zmieniających się w czasie potrzeb ziemniaka. Zainstalowane na jego potrzeby czujniki, na bieżąco kontrolują temperaturę, poziom wilgotności i stężenie dwutlenku węgla w przechowalni. Wszelkie odchylenia od zadanych parametrów są natychmiast i w sposób automatyczny korygowane. System ten gwarantuje szybkość reakcji na pojawiające się zagrożenia i zapewnia równe warunki klimatyczne na całej powierzchni magazynu. Dzięki temu rozwiązaniu ograniczamy do minimum straty w produkcie i zyskujemy pewność, że jakość ziemniaka przez cały czas przechowywania pozostanie niezmienna.